VIDEO/ 11 vjet pa legjendën Panajot Pano, Partizani dhe i biri me kujtim emocionues: Na le një pasuri, mbiemrin Pano

0

Data e sotme shënon 11 vite nga humbja e një legjende të futbollit shqiptar si Panajot Pano. Ish-lojtari i njohur u nda nga jeta në vitin 2010 në Florida të SHBA-ve bë moshën 71-vjeçare. Por pavarësisht se u largua fizikisht, Pano ka lënë përjetësisht veprën e tij në futbollin shqiptar, ku ka qenë një nga më të mëdhenjtë e këtij sporti.

Partizani, klub ku kaloi karrierën e tij, ka kujtuar mes emocioneve legjendën e tyre. Të kuqtë kanë bërë një homazh për ish-sulmuesin, teksa përmbledh në një video gjurmët që ai ka lënë përgjatë karrierës së tij. Ndërkohë fjalët nuk mund të mungojnë as nga djali i tij, Ledio Pano, që përkujton babain e tij në këtë 11 vjetor të ndarjes nga jeta./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Image may contain: 5 people, text that says "11 vjet pa ty babai im i shtrenjte. Te falenderoj me shpirt per pasurine qe na ke lene, MBIEMRIN PANO. Sa te kemi jete do te kujtojme me shume dashuri dhe respekt i paharuari yne BABI. paharuar kujtimi jot. Upgrade SHARE Restor Flavamed EEEE Baamed PARTIZANI +3"

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.