VIDEO/ 1 vit me dëmtime dhe pa gol, Hazard tregon “dhembët” me perlën nga 25 metrat

0

Eden Hazard ka lënë pas kalvarin e gjatë të dëmtimeve, të cilat e kanë shoqëruar që nga momenti kur veshi fanellën e Realit të Madridit. Vetëm 16 paraqitje dhe 1 gol në sezonin e shkuar, sulmuesi bel ishte vite dritë larg asaj çfarë “galaktikët” dhe ai vetë kishin imagjinuar. Tifozët nuk mund të qendronin indiferentë, duke e kritikuar pafund, madje edhe për kilet e tepërta me të cilat mbërriti në Madrid.

Por gjërat duket se kanë marrë tjetër rrjedhë. Eden Hazard ka treguar “dhembët“ në fitoren e sotme në shifrat 4-1 kundër Hueskas. Një perlë nga 25 metrat tundi rrjetën e kundërshtarëve, duke i dhënë fund thatësirës së gjatë 1-vjeçare të golit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.