Vetëm një hap larg/ Milani bën merkato te Atalanta, pranë firmës me të besuarin e Gasperinit

0

Milani po ndërton skuadrën që do të ketë në dispozicion për sezonin e ardhshëm, gjatë të cilit i nevojiten më tepër cilësi dhe alternativa për shkak të pjesëmarrjes në Champions League. Kuqezinjtë kanë vendour të bëjnë merkato te Atalanta, ku kërkojnë shërbimet e Iliçiç.

Sipas mediave italiane, “djajtë” janë vetëm një hap firmës, ndërsa mbetet vetëm akordi mes klubeve. Mësohet se skuadrat po presin të gjejnë gjuhën e përbashkët me shifrën e parave që do të derdhet në arkën e Atalantës dhe më pas i besuari i Gasperinit do të jetë gati të vishet kuqezi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.