Vetëm 18 vjeç, sulmuesi shqiptar bën debutimin e tij në Bundesligën gjermane përballë Dortmundit

Data e sotme vlen të shënohet në kalendar për Brajan Grudën. Sulmuesi shqiptar bën debutimin e tij në Bundesligën gjermane në moshën 18-vjeçare. Lojtari shihet si një talent i madh dhe me perspektivë për të ardhmen.

Gruda ka bërë një punë mjaft të mirë me ekipet zinxhirë, prandaj Manz-i ka vendosur ta shpërblejë me disa minuta në fushë përballë një rivali me traditë në futbollin gjerman, si Borussia e Dortmundit. Kujtojmë se Gruda është pjesë e Kombëtares U19 të Gjermanisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online