Venger i rikthehet futbollit, por si lojtar…

0

Që prej dorëheqjes së tij nga posti i trajnerit të Arsenalit, tekniku francez Arsen Venger ka qëndruar në heshtje duke refuzuar çdo intervistë dhe madje francezi nuk është parë as të vizitojë stadiumin “Emirates”, ku pjesa dërrmuese e tifozëve e konsiderojnë si një legjendë të gjallë.

Por, një person si Venger që mendon 24 orë për futbollin nuk ka se si të rrijë gjatë pa të. Ditën e sotme 68-vjeçari është parë teksa mori pjesë në një ndeshje midis figurave të sportit. Të ardhurat që erdhën nga takimi shkuan për bamirësi.

Venger është shprehur disa herë se akoma nuk e ka mbyllur karrierën e tij si trajner dhe se është në pritje të ofertave. Por, me kalimin e muajve gjasat për një rikthim të francezit me kostumin e trajnerit bëhen gjithmonë e më të pakta.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.