Vedat Muriqi i kthehet ngjarjes së ndodhur me tifozët e Rumanisë: Njerëzit harrojnë, të gjithë do të vdesim një ditë…

0

Sulmuesi me përvojë i Kosovës, Vedat Muriqi ka komentuar ngjarjet e fundit në Bukuresht gjatë ndeshjes kualifikuese për Euro 2024 ndërmjet Rumanisë dhe Kosovës. Tifozët në “Arena Nacional” filluan të thërrisnin në kor: “Serbia, Serbia”. Përveç kësaj, në tribunën prapa portës ishte vendosur edhe një pankartë me ngjyrat e flamurit serb me shkrimin “Kosova është Serbi”.

Muriqi, sulmuesi i Mallorca, i cili me dy gola i solli Kosovës një pikë në duelin me Zvicrën, ka kthyer mbrapsht ngjarjet në Bukuresht dhe ka bërë një deklaratë të fortë. “Njerëzit harrojnë se ne të gjithë jemi njerëz dhe një ditë do të vdesim të gjithë. Pse të mos jetojmë të gjithë në paqe? Pse e sjellin politikën në futboll? Futbolli na bashkon, na bën të gjithëve ta shijojmë atë dhe ata shkojnë t’i vendosin ato pankarta, por në fund të ditës njerëzit thonë çfarë të duan, ne nuk mund t’i ndalojmë”, tha Muriqi. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online