Vandalizëm në Argjentinë, “viktimë” statuja e Mesit

Një statujë bronzi e yllit argjentinas Lionel Mesi është vandalizuar për të dytën herë këtë vit. Statuja ndodhet në bregun e lumit La Plata, në Buenos Aires, ndërsa i janë prerë këmbët.

Policia është duke hetuar për incidentin e ri, sepse edhe në janar statuja u pre në mes, para se të riparohej dhe të rivendosej pak ditë më vonë nga qeveria lokale.

Kyrebashkiaku Horasio Rodrigez Larreta e vendosi statujën pas humbjes së Argjentinës në finalen e Kupës së Amerikës në vitin 2016, kur Mesi deklaroi se do të tërhiqej nga kombëtarja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online