Van Persi në lot, Fejenordi nuk ia del!

0

Nuk ka pasur histori, mrekulli ose përmbysje. Në Roterdam, Fejenordi, edhe pse i mbështetur nga një tifozeri fantastike, nuk ka arritur që të shkojë më shumë se një barazim 1-1 në Holandë përballë klubit sllovak, Trençin, që kishte fituar një javë më parë 4-0…

Ndryshe nga Zeniti, që shënoi tetë gola ndaj Dinamo Minskut, bardhekuqtë kanë shënuar që në minutën e 8-të me anë të Botegin, duke ndezur shpresat e përmbysjes së madhe, por menjëherë heshtja ka pllakosur kur një minutë më pas, Mance ka fiksuar shifrat në 1-1…

Fejenordi ka vazhduar të sulmojë por Trençin është mbrojtur mirë deri në fund.

Dëshpërim dhe lot për Robin van Persi, që është shtrirë në fushë…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.