“Ujku” nga Vlora! Njihuni me shqiptarin që ishte kuzhinieri personal i Kristiano Ronaldos: Është njeri shumë i thjeshtë

0

Alsi Sinanaj është “ujku” nga Vlora që ka arritur shumë suksese në kuzhinë. 15 vite që merret me të dhe për më tepër ka qenë edhe kuzhinieri personal i Kristiano Ronaldos. Në një intervistë të fundit për “ABC e Mëngjesit”, Sinanaj ka treguar edhe disa sekrete nga pjatat e preferuara të yllit portugez. “Në 2017 hapa restorantin tim të parë në ishull me emrin “Ujqërit e kuzhinës”. Që në moshën më të vogël kisha një dashuri ndaj ujkut, si kafsha më e lashtë në tokë dhe e konsideroja veten dhe kuzhinierët që punojnë si ujqërit.

Kristiano Ronaldo? Është njëri shumë i thjeshtë, pëlqen gjërat bio. Kuzhina mesdhetare i pëlqen shumë fare, ka regjimin ushqimor të tij, ha me vakte, stërvitet, pi shumë lëngje dhe ha shumë fruta. I pëlqen të jetë sa më i pastër, që do të thotë pa shumë përbërës, mjafton 2-3”, tha Sinanaj. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.