Ujkani lë përfundimisht Xhenoan, qëndron në B

Një sezon i tmerrshëm për Pizën, por pozitiv në aspektin personal, nmuk i ka mjaftuar Samir Ujkanit të bindë Xhenoan ta mbajë.

Klubi gjenovez e kishte lënë në huazim te Piza, ndërsa tani ia jep përfundimisht Kremonezes.


Klubi nga Kremona sapo është kthyer në Serinë B dhe ka ambicie të mëdha, sepse përveç Ujkanit ka blerë edhe emra të njohur si Kroçe i Empolit, ndërsa i ka ofruar kontratë me 500.000 euro në sezon Alberto Xhilardinos, i cili pritet të firmosë.

Vetë Ujkani ka firmosur kontratë 3-vjeçare dhe sërish do të jetë titullar fiks në Serinë B.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online