UEFA nxjerr nga “parkimi” arbitrin rus, ja se ku është caktuar gjyqtari që e bëri baltë me Vllazninë

0

Arbitri rus, Aleksei Matyunin, e bëri një javë pushim pasi përfundoi në qendër të kritikave me gjykimin te Siroki Brijeg-Vllaznia. Shkodranët kanë dërguar ankesë për të dhe gjykimin e njëanshëm që shkonte në favor të kundërshtarit.

Teksa pritej që rusi të mos gjykonte më në këto përballje, në orët e fundit ka ardhur konfirmimi se një tjetër përballje do të jetë vepër e Aleksei Matyunin. Ky i fundit është caktuar në ndeshjen e “Conference League” mes Elfsborg dhe Milsami që do të luhet në “Boras Arena”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.