Koha e Manuel Gaxhja! Pret dhuratën e Dana White, luftëtari shqiptar do të ndeshet në UFC

Një tjetër shqiptar do të ndeshet në UFC në 21 shtator. Bëhet fjalë për një luftëtar mjaft të talentuar, i cili do të ketë mundësinë e artë për të shkëlqyer në arenën botërore. Manuel Gaxhja, 23 vjeç  do të ndeshet në UFC Contender Series dhe nëse arrin të mposhtë Chris Duncan në mënyrë spektakolare, do te fitojë një kontratë nga presidenti Dana Ëhite.

Manuel Gaxha nuk është një emër i padëgjuar për publikun shqiptar. Ai ka një rekord perfekt me 7 fitore dhe 0 humbje. Me një background Taekëondo dhe tashmë një rritje të madhe si në boks dhe në mundje, Gaxha pritet të fitojë zemrat e mijëra shëiptarëve pasionant ndaj MMA. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online