Udhëtoi pa bërë vaksinën, sulmuesi i Dinamos humbet ndeshjen me Kombëtaren

0

Mozambiku ka luajtur sot miqësoren me Nigerin, e cila ka përfunduar me rezultatin 1-1. Ftesa për grumbullim për ndeshjen e sotme i kishte shkuar edhe Rexhinaldos.

Sulmuesi i Dinamos ka udhëtuar drejt Mauritanisë pa bërë asnjë dozë të vaksinës për Covid-19 dhe për këtë arsye nuk është  pajisur me vizë për të hyrë në shtetin afrikan.

Gjithashtu leja e rezidencës së tij në Shqipëri ka skaduar. Arsye këto të cilat kanë bërë që Rexhinaldo të qendrojë jashtë ndeshjes kundër Nigerit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.