“U sëmura duke parë lajmet”! Ironizonte pandeminë, Italia mbetet pa trajner për ndeshjet e nëntorit

0

“U sëmura duke parë lajmet”, këto ishin fjalët e shprehura nga Roberto Macini në rrjetin e tij social në “Instagram”, ku ironizonte me pandeminë Covid-19. Por tashmë sëmundja e ka prekur edhe atë. Trajneri i Italisë ka rezultuar pozitiv për Koronavirus. Lajmin e ka bërë me dije vetë Federata Italiane e Futbollit, që njofton se kreu i pankinës së axurrëve është asimptomatik dhe i izoluar në banesën e tij në Romë.

Një infektim që i vjen në momentin kur më pak i duhej. Mancini lë kështu bosh stolin e Kombëtares së tij për 3 ndeshjet e radhës. Italia do të luajë takimin e parë në 11 nëntor, ndërsa të fundit në datë 18. /Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.