U largua nga Teuta si dështim, tanimë sulmuesi sheh si kundërshtarë Interin dhe Realin e Madridit

0

Basit Khalid ishte një prej afrimeve të Teutës në sezonin 2019-2020. Durrsakët e kanë marrë këtë futbollist nga Prishtina dhe e larguan si të padëshiruar. Shifrat nuk flisnin aspak për të pasi në nëntë takime nuk arriti që të realizonte asnjë gol.

Por papritur Khalid e gjen veten në Champions League dhe ndaj rivalëve jo pak të njohur në emër si Reali i Madridi dhe Interi pasi u transferua te Sherif Tiraspoli. Kjo e fundit po kalon një moment historik jo vetëm me kualifikimin në fazën e grupeve, por edhe me fitoren e parë në grupe. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.