U largua në janar nga radhët e Laçit, ish-lojtari i Superiores gjen marrëveshjen me ekipin e ri

0

Teldiano Guimaraes ishte një nga largimet e Laçit në merkaton dimërore. Lojtari brazilian dhe klubi kurbinas ndanë rrugët me njëri-tjetrin në muajin janar të këtij vit. Pas një sezoni e gjysmë të kaluar në Shqipëri, Teco vendos të provojë një tjetër aventurë në vendlindjen e tij.

Sulmuesi 25-vjeçar ka gjetur marrëveshjen në Brazil. Rio Branco VN është emri i ekipit të ri të Tecos. Skuadra luanë në kampionatin Capixaba në Brazil, ku është një nga ekipet më të suksesshme në këtë ligë. Detajet e kontratës mes palëve nuk janë bërë të ditura./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.