U kthye te Franca pas shumë vitesh, Benzema dëmtohet dhe shpërthen në lot para Europianit

Karim Benzema u rikthye tek Franca pas 5 vitesh mungesë për shkak të skandalit ndaj Valbuenës. Sulmuesi i Realit të Madridit ishte një vlerë e shtuar për Kombëtaren e Gjelave, pasi kaloi një super formë në kampionatin spanjoll.

Megjithatë 33 vjeçari u tregua mjaft i pafatë ditën e djeshme ndaj Bullgarisë, e cila përfundoi me rezultatin 4-0. Francezi u dëmtua në pjesën e parë pas një ndërhyrje me kundërshtarin Ivan Turitsov. De Schamps u detyrua ta nxjerë nga loja, për ta ruajtur për Europianin. Benzema shërtheu në lot, pasi ishte duke e pritur me padurim rikthimin me Francën dhe tashmë mund ta shohë këtë mundësi ti largohet. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online