Tuchel nuk e lëshon sulmuesin shqiptar! West Ham tërhiqet një hap mbrapa për Brojën, Chelsea i vendos çmim të papërballueshëm

0

Ëest Ham ishte disa hapa para në interesimin e saj për të siguruar kartonin e Armando Brojës. Mediat britanike bënë me dije se oferta e tyre shkonte deri në 30 milionë euro, duke i kaluar të gjitha rivalët e saj sa i përket tratativave për të marrë sulmuesin shqiptar.

Por media pranë klubit të Ëest Ham kanë njoftuar edhe zhvillimet e reja. Duket se kjo skuadër e Premier League ka bërë një hap pas për Armando Brojën. Tuchel po e merr në konsideratë seriozisht për sezonin e ardhshëm dhe nuk dëshiron që ta lëshojë lehtë këtë element.

Sipas raportimeve të fundit, Chelsea ka vendosur një çmim të madh për Brojën dhe Ëest Ham nuk është gati që ta paguajë për momentin. Për këtë arsye negociatat janë shtyrë dhe do të shihet në të ardhmen nëse do të ketë një rrugë të mesme. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.