Tre talente shqiptare që po rriten te Irlanda, Kombëtarja irlandeze publikon listën e lojtarëve të grumbulluar

Kombëtarja U17 e Irlandës ka publikuar listën zyrtare me lojtarët e grumbulluar për takimet e radhës. Irlanda do të përballet me bashkëmoshatarët e Portugalisë, Finlandës dhe Bullgarisë në kuadër të kualifikuese të fazës Elitë.

Në 20 futbollistët e  përzgjedhur bien në sy edhe tre emra shqiptarë. Justin Ferizaj, Roko Vata dhe Kevin Zefi janë tre talentet shqiptare që po rriten te Irlanda. Lojtarët e sipërpërmendur mendohen të kenë një perspektivë të madhe për të ardhmen, ndërsa mbetet ende e mundur që të ndërrojnë ngjyrat për të veshur ato kuqezi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online