Tre lojtarë shqiptarë dhe ndihmës trajneri, pak aromë e jona vjen në titullin kampion të Panathinaikosit

0

Panathinaikosi U-19 ka arritur që të fitojë titullin kampion. Në këtë sukses të madh të grupmoshave së ekipit të njohur grek ka edhe pak aromë shqiptare. Tre prej futbollistëve në këtë skuadër janë shqiptarë.

Bëhet fjalë për Leandro Frrokun, Ervin Torrën dhe portierin Klidman Lilo. Leandro Frroku është stërvitur disa herë me ekipin e parë të Panathinaikosit dhe është një element që duhet ndjekur me vëmendje edhe nga Kombëtarja. Ndërkohë te Panathinaikosi U-19 është në rolin e ndihmësit të trajnerit edhe shqiptari tjetër, Andreas Drenova. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.