Tramexani nuk u ndahet shqiptarëve, por në vend të Roshit e Hykës kënaqet me Kasamin

0

Nga shqiptarët, te… shqiptarët. Pajtim Kasami përfaqëson kombëtaren e Zvicrës në arenën ndërkombëtare, por mbetet shqiptar dhe duket se edhe karrierën e ka të lidhur ngushtë me shqiptarët.

Përveçse luan me shumë shqiptarë te Zvicra, këtë verë Kasami ka qenë në dorë të Besnik Hasit te Olimpiakosi, me trajnerin shqiptar që nuk e kishte në preferencat e tij, pavarësisht nga sezoni pozitiv i Kasamit në Angli, te Notingam Forest, ku ishte i huazuar sezonin e fundit.

Tani 25-vjeçari lë Olimpiakosin dhe shkon te Sioni, klub që këtë vit është shqiptarizuar, sepse trajneri Paolo Tramexani ka marrë me vete edhe dy futbollistët e kombëtares sonë, Lenjanin dhe Kukelin.

Tranexani kërkonte edhe Roshin e Hykën, por duket se ka qenë shumë e vështirë për t’i marrë dhe Kasami ishte një zgjedhje mjaft e zgjuar, duke parë se Olimpiakosi nuk e kishte në planet e veta, ndërsa mesfushori kërkon të zhvillojë një sezon të mirë për të kapur sërish kombëtaren para Kupës së Botës. Sioni e ka blerë përfundimisht mesfushorin, duke firmosur për 3 vite me të.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online