Trajneri më i mirë në Arabi, ka vend edhe për… Besnik Hasin

0

Mund të ketë marrë shumë kritika pse zgjodhi milionat para një oferte në Europë, por Besnik Hasi nuk shqetësohet për këtë pjesë dhe vijon punën e tij. Në fillim të sezonit mori drejtimin e Al Raed në Arabinë Saudite dhe kur ka mbetur edhe një javë skuadra e tij renditet në vendin e nëntë në kampionat.

Puna e Besnik Hasit është vlerësuar dhe këtë e tregon edhe fakti që emri i tij është në listën e kandidaturave për trajnerin më të mirë të vitit. Al Raed këtë sezon ka arritur të fitojë nëntë ndeshje, ndërkohë që është mposhtur 12 herë. Tetë herë skuadra e gjakovarit ka marrë nga një pikë dhe synon ta mbyllë me fitore ndaj Al Fateh, skuadër që renditet një pozicion më lart falë golaverazhit më të mirë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.