Trajneri i Skocisë: Fitore e merituar, nuk e prisnim kështu Shqipërinë

Trajneri i Kombëtares së Skocisë, Aleks MekLish, foli për RTSH pas ndeshjes së fituar kundër Shqipërisë me rezultatin e pastër 2-0. Ai theksoi se ekipi i tij e kishte merituar fitoren.

“Jam i kënaqur me skuadrën time, pasi bënë një lojë mjaft të shpejtë. E merituam fitoren. Kishim shumë raste, por kishim dhe kishim më shumë presion. Edhe Shqipëria kishte rastet e saj, por ne kontrolluam lojën”.

“Ne e respektojmë Shqipërinë, nuk e prisnim kështu. Shqipëria ka lojtarë që luajnë në nivele të larta. Ne kishim topin gjatë gjithë ndeshje. Ata bënë ndeshjen e tyre”, u shpreh Meklish pas ndeshjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online