Trajneri Foneska “tallet” me Kumbullën/ Mbrojtësi vesh fanellën dhe bëhet gati që të ulet në stol

0

Një episod i sikletshëm i ka ndodhur Marash Kumbullës mbrëmjen e sotme. Në minutën e 30 Smalling është detyruar të lërë fushën për shkak të një lëndimi. Fonseka ka hedhur sytë nga stoli dhe ka thirrur Marash Kumbullën. Mbrojtësi shqiptar pasi kishte kryer nxehjen, vesh fanellën dhe i afrohet vijave kufizuese pranë arbitrit të katërt për të shkelur fushën e lojës.

Por në fund në vend të saj provon përsëri stolin. Në momentin e fundit trajneri portugez ndërron mendje dhe vendos të aktivizojë futbollistin Darboe, duke u “tallur kështu” me 20-vjeçarin. Padyshim që një veprim i tillë duhet të ketë lënë një shije të hidhur te talenti shqiptar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.