“Trajner italian apo gjerman, nuk më intereson”! Devolli flet pas fitores dhe lajmeve se do të zëvendësohet te Dinamo: I dhamë një grusht Skënderbeut

Një fitore të madhe ka marrë Dinamo në ditën e sotme teksa ia ka dalë të triumfojë në shifrat 0-1 në transfertë me Skënderbeun. Si një finale direkte mbijetese shihej kjo sfidë, që u vendos vetëm me golin e Mihanës.

Që në minutën e 2 do të vinte tundja e rrjetës teksa pas krosimit të bukur që mbërriti në këmbët e Mihanës, i vetëm përballë portierit nuk mund të gabonte. Skënderbeu kishte mbajtjen e topit dhe e zhvillojë ndeshjen me një portë, veçanërisht në të dytën, por i mungoi fantazia për të vënë seriozisht në provë Simonin.

I vetmi moment i rrezikshëm për Dinamon në të dytën ishte ekzekutimi perfekt i goditjes së dënimit nga Ibrahimi, por Rexhepi bëri mrekullinë. Në fund, kryeqytetasit fitojnë ndeshjen më të rëndësishme teksa po përfliteshin emra të tjerë për të marrë vendin e Devollit. Ndërkohë Skënderbeu mban vendin e fundit në renditje dhe tani sheh seriozisht më afër Kategorinë e Parë. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për “Supersport”:

Devolli: “Isha i bindur se do vinte fitorja. E kishim afruar disa herë dhe sot ia dolëm, edhe me pak fat që duhet në këtë lloj sporti. Tre pikët janë flori për ne në këtë situatë ku jemi. E kisha thënë që me një fitore sot i jepnim një grusht rivalit. Goli erdhi ashtu si e kishim punuar në stërvitje. Ishim me 5 lojtarë që kanë karakteristikë sulmuese dhe nuk e bën askush tjetër në Superiore. Trajneri italian te Dinamo? Nuk më intereson fare nëse është italian apo gjerman. Kam garanci nga presidenti që janë vetëm lajme mediatike”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online