“Trajner, dua të luaj”! Emiljano Vila meriton gjithë vëmendjen, sakrifica pas humbjes së babait dhe shqetësimeve

0

Një sakrificë shembullore ka bërë Emiljano Vila duke treguar profesionalizmin e tij për të mbrojtur fanellën e Teutës. Vetëm pak ditë më parë do të përballej me fatkeqësinë në familje, pasi babai ndërroi jetë.

Gjithashtu vuante edhe nga një shqetësim në gishtin e këmbës, por pavarësisht të gjithës traumës që kalojë, do të luajë nga minuta e parë kundër Skënderbeut. Ashtu siç është raportuar në “Supersport”, ishte vetë futbollisti që ka shkuar te trajneri duke i bërë kërkesën për të luajtur në fushën e lojës. Martini do të pranonte dëshirën e Vilës që e nis si titullar ndaj korçarëve. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.