Topi i Artë, publikohet renditja finale

0

France Football publikon renditjen e votimit për Topin e Artë, me portugezin Kristiano Ronaldo që do të nderohet me çmimin prestigjoz sot në mbrëmje. Nejmar është i treti në votim, Mesi i dyti dhe Kristiano Ronaldo fituesi i madh. Topi i Artë numër 5 për portugezin!

RENDITJA

1: CRISTIANO RONALDO

2. Lionel Messi

3: Neymar

4: Gianluigi Buffon

5: Luka Modric

6: Sergio Ramos

7: Kylian Mbappé

8: N’Golo Kanté

9: Robert Lewandowski

10: Harry Kane

11: Edinson Cavani

12: Isco

13: Luis Suarez

14: Kevin De Bruyne

15: Paulo Dybala

16: Marcelo

17: Toni Kroos

18: Antoine Griezmann

19: Eden Hazard

20: David De Gea

21st: Leonardo Bonucci  & Pierre-Emerick Aubameyang

23rd: Sadio Mané

24: Radamel Falcao

25: Karim Benzema

26: Jan Oblak

27: Mats Hummels

28: Edin Dzeko

29: Dries Mertens & Philippe Coutinho.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.