Kurorëzohet Ronaldo: Beteja me Mesin vazhdon

0

Kristiano Ronaldo merr Topin e Artë për vitin 2017. Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë kurorëzon një vit të artë, ku triumfoi në çdo drejtim, ndaj trofeu i France Football ka qenë i merituar dhe me shumicë dërrmuese votash.

Ronaldo la pas Mesin dhe Nejmarin, ndërsa pas ceremonisë në Paris, u shpreh: “Betaja me Mesin vazhdon. Në drejtimin e duhur, ama”. Mesi e Ronaldo tashmë kanë nga 5 Topa të Artë, të gjithë në dekadën e fundit.

Më pas, portugezi bëri humor: “Për Krishtlindje dua dhuratë një fëmijë. Jo, bëj shaka, mos e merrni seriozisht”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.