Tomas Strakosha nis të mësojë anglisht, pranë marrëveshjes me klubin që preu biletën për në Premier League

0

Lamtumirë Lazio! Tomas Strakosha do të ndajë përfundimisht rrugët me klubin bardhekaltër në fund të këtij sezoni. Marrëveshja për rinovim nuk ishte e mundur dhe tashmë për portierin shqiptar nuk ka kthim prapa. “La Repubblica” tregon edhe të ardhmen e tij.

Strakosha ka nisur të marrë leksionet e tij të para të anglishtes, teksa sezoni i ri me shumë ngjasa do e gjejë në Londër. Gardiani i Kombëtares kuqezi është pranë akordit me kubin e Fulham-it, i cili u shpall kampion në Championship dhe preu biletën për të luajtur në Premier League edicionin e ardhshëm./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.