“Tiranës ne ia kemi marrë dorën”, Safet Gjici ngacmon bardheblutë: Lojtarët të mos kalojnë në eufori, nuk është hera e parë

0

Safet Gjici ka “thumbuar” sërish Tiranën pas fitores së fundit të marrë nga Kukësi në shifrat 2-1. I ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” që transmetohet në “RTSH Sport”, presidenti i verilindorëve është shprehur se ekipi nuk duhet të kalojë në eufori, pasi Kukësi e ka mundur në shumë raste TIranën.

“Kjo fitore sot na ka shijuar. Gjithsesi ne Tiranës ia kemi marrë dorës me të fituar. Kjo ishte fitore morali mbi të gjitha, pasi nuk është se nuk kemi fituar ndonjëherë me Tiranën. Le t’i marrim një nga një ndeshjet dhe përse të mos shpresojmë? Po luajmë futboll të ndershëm. Nuk duhet të kalojmë në eufori se fituam me Tiranën, pasi e kemi bërë edhe herë të tjera. Kampionati nuk mbaruar dhe le t’i bëjmë në fund bilancet. Nuk do të ketë premio fare për kundërshtarët e Tiranës, vetëm për ekipin tonë. Trajnerin që kemi shpresoj të fitoj Kupën dhe Superioren”, tha Gjici. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.