Tirana pa frena, befasia e madhe është Besa

Ngo e Greca, 7 minuta në pjesën e dytë, dy gola dhe Tirana thyen 2-0 Turbinën, duke fluturuar në renditjen e grupit B. Bardheblutë pritën gjatë, por mjaftoi një gol që të thyente rezuistencën e Turbinës, ndërsa tashmë Tirana kryeson me 5 pikë avantazh nga Bylisi.

Megjithatë, lajmi i ditës mund të quhet fitorja e Besës në Burrel, 3-1, me dy gola nga Mario Morina, gjithnjë e më shumë protagonist te kavajasit. Kaloshi shënoi për miqtë, Burreli barazoi me 11-metërsh, ndërsa më pas në skenë u ngjit Morina dhe Bersa merr 3 pikë që i japin kreun, në pritje që Kastrioti të luajë të hënën. Gjithsesi, tashmë është e qartë, në grupin A do të ketë garë të vërtetë për në Superiore.

KAT.PARE A

21 Tetor 2017 – Java: 5

Erzeni 2 – 1 Terbuni

Shënues: Xhemalaj 67′, Pasha 90’+1 / Hasaj 26′

Burreli  1 – 3 FC Besa

Shënues: Lamptej 12′ pen. / Kaloshi 4′, Morina 45′ pen., 75′

Egnatia 1 – 2 Besëlidhja

Shënues: Agbodike 57′ / Bangura 14′, Ajazi 54′

Vllaznia B  0 – 1 Dinamo

Shënues: Gjata 62′

KAT. PARE B

21 Tetor 2017 – Java: 5

Tirana 2 – 0 Turbina (14:00)

Shënues: Ngo 60′, Greca 67′

Apolonia 1 – 1 Shkumbini

Shënues: Krasniqi 25′ / Lluca 85′

Shënkolli 3 – 1 Naftetari

Shënues: Kulli 29′, Danaj 75′, Gega 90′ / Allkanjari 76′

Iliria 1 – 0 Pogradeci

Shënues: Xhabrahimi 37′

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online