“Tifozët në Rusi u habitën me mua te Shqipëria”! Mario Mitaj tregon ofertat: Telefoni i menaxherit tim nuk po pushon së rëni për mua, më përshtatet La Liga

Mario Mitaj është lojtari i momentit te Shqipëria. Ky djalosh po i mrekullon të gjithë tifozët e Kombëtare me mënyrën sesi paraqitet në fushën e blertë. “Koha Shtesë” ka zgjedhur që ta intervistojë këtë herë në rubrikën tonë të re në “Sport Ekspres”, ku Mitaj ka dhënë një rrëfim të rrallë deri tani. (Videon e plotë të intervistës e gjeni më poshtë)

“Kur firmosa me AEK kontratën e parë, që u bëra futbollist profesionist, gjithmonë Federata Greke e Futbollit u ka thënë klubit: “Na sillni Mitajn se do të jetë titullar në çdo grupmoshë, deri në grupmoshën e Shpresave”. Unë i falënderoj shumë për interesimin dhe ftesën që më kanë çuar, por unë kam zgjedhur me zemër dhe zemra më ka thënë që të përfaqësoj Shqipërinë. Që kur isha 1-vjeç, në çdo verë vija në Shqipëri për pushime. Në shtëpi flisnim vetëm shqip, ishte kusht i vendosur nga babai edhe për mua dhe për motrën, që të flasim sa më mirë shqip.

Silvinjo flet me çdo lojtar, i jep këshillat që duhet. Për shkak se ka luajtur në pozicionin tim, mua më jep këshilla edhe më shumë. Më ndihmon mua më tepër. Më treguar si të vendosem edhe taktikisht, unë atje kam pasur më shumë problem. Gjëja e parë që më tha Silvinjo ishte kjo: “Ti nuk e ku humb kurrë topin. Teknikisht je shumë i mirë me topin. Thjesht duhet të rregullojmë pak taktikisht”. Kur e shoh veten tani, që shoh videot e ndeshjeve, jam përmirësuar shumë taktikisht. Kur vij në Kombëtare, e shoh veten 120% të përqendruar.

Me këto ndeshjet që kam zhvilluar me Shqipërinë, më shumë janë habitur tifozët e Lokomotivës së Moskës se drejtuesit. Tani kam shumë komente të mira edhe nga tifozët, më thonë se jam lojtar i mirë. Merkato? Menaxheri më thotë se telefoni nuk po pushon, vetëm bie (qesh). Unë duhet të punojë që telefoni të bjerë akoma edhe më shumë. Kampionati më i preferuar? Unë e dua shumë Premier League, është më i forti në botë, por besoj se do të më përshtatej më shumë La Liga si stil loje pasi atje luhet vetëm me topin në tokë. Megjithatë në pesë kampionatet më të forta në botë, kudo të shkoja, do të ishte arritje për mua”, tha Mitaj. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online