“Më tregon sekrete pasi ka luajtur në krahun tim”! Mitaj tregon se çfarë i tha Silvinjo për herë të parë: Ti nuk e humbet kurrë topin

Mario Mitaj është lojtari i momentit te Shqipëria. Ky djalosh po i mrekullon të gjithë tifozët e Kombëtare me mënyrën sesi paraqitet në fushën e blertë. “Koha Shtesë” ka zgjedhur që ta intervistojë këtë herë në rubrikën tonë të re në “Sport Ekspres”, ku Mitaj ka dhënë një rrëfim të rrallë deri tani. (Videon e plotë të intervistës e gjeni më poshtë)

“Kur firmosa me AEK kontratën e parë, që u bëra futbollist profesionist, gjithmonë Federata Greke e Futbollit u ka thënë klubit: “Na sillni Mitajn se do të jetë titullar në çdo grupmoshë, deri në grupmoshën e Shpresave”. Unë i falënderoj shumë për interesimin dhe ftesën që më kanë çuar, por unë kam zgjedhur me zemër dhe zemra më ka thënë që të përfaqësoj Shqipërinë. Që kur isha 1-vjeç, në çdo verë vija në Shqipëri për pushime. Në shtëpi flisnim vetëm shqip, ishte kusht i vendosur nga babai edhe për mua dhe për motrën, që të flasim sa më mirë shqip.

Silvinjo flet me çdo lojtar, i jep këshillat që duhet. Për shkak se ka luajtur në pozicionin tim, mua më jep këshilla edhe më shumë. Më ndihmon mua më tepër. Më treguar si të vendosem edhe taktikisht, unë atje kam pasur më shumë problem. Gjëja e parë që më tha Silvinjo ishte kjo: “Ti nuk e ku humb kurrë topin. Teknikisht je shumë i mirë me topin. Thjesht duhet të rregullojmë pak taktikisht”. Kur e shoh veten tani, që shoh videot e ndeshjeve, jam përmirësuar shumë taktikisht. Kur vij në Kombëtare, e shoh veten 120% të përqendruar”, tha Mitaj. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online