Telashe në parajsë, Pogba konflikt me Murinjon

0

Pol Pogba e cilësoi një ëndërr rikthimin në Mançester, kur la Juventusin për t’u kthyer në Angli.

Megjithatë, duket se martesa e lumtur është futur sërish në krizë. Kështu raporton L’Equipe, e përditshmja franceze që zakonisht ka informacion shumë të saktë.

Pogba u zëvendësua menjëherë pas golit të pësuar javën e shkuar në Njukasëll dhe ka mbetur shumë i pakënaqur, duke debatuar me Zhoze Murinjon. Objekt debati ka qenë edhe pozicioni në fushë i mesfushorit, i cili kërkon të luajë në një mesfushë me 3 lojtarë, jo me dy me qendër si tani. Përveç kësaj, Pogba kërkon të luajë në një pozicion më të avancuar, në sulm.

Ndërkaq, edhe Mino Raiola duket se po i nxit këto fërkime, sepse Aleksis Sançez ka firmosur me një pagë goxha të lartë dhe Raiola kërkon që edhe Pogba të paguhet po aq sa sulmuesi kilian.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.