Të gjithë kundër Sadikut te Malaga: Çfarë turpi i madh, nga Okazaki dhe ku përfunduam…

0

Armando Sadiku është zyrtarizuar në minutat e fundit  të merkatos te Malaga. Bëhet fjalë për një huazim, ndërsa sulmuesi shqiptar e gjeti mënyrën për t’u larguar nga Levante.

Por në ambientin e ri nuk e presin në mënyrën e dëshiruar. Të gjithë tifozët janë skeptikë sa i përket Sadikut dhe së kaluarës së tij. Mërzitja e tyre me drejtuesit e klubit ka nisur që me rastin e ish-sulmuesin të Leiçesterit, Shinji Okazaki, që u largua vetëm për shkakun e rrogës së lartë.

Nga shumë komente të mbërritura në adresën zyrtare të Malagas në “Facebook” mbi zyrtarizimin e Sadikut, pjesa më e madhe ishte negative dhe e quanin si një turp të madh arritjen e marrëveshjes me sulmuesin, ndërkohë që prisnin zgjidhjen për Okazakin. /Sport Ekspres/

? ¡Sadiku apuntala el ataque malaguista! ?¡Bienvenido a Málaga, Armando! ??#TuMálaga #LaLigaTransfers

Gepostet von Málaga CF am Montag, 2. September 2019

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.