Tata Martino lë Amerikën si kampion, firmos në Meksikë

0

Gerardo “Tata” Martino do të jetë trajneri i Meksikës dhe marrëveshja është arritur tashmë, gjë që është konfirmuar nga presidenti i Federatës Meksikane të Futbollit, Jon de Luisa.

Martino para pak javësh doli kampion në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me Atlantan, duke u konfirmuar një ndër trajnerët më të mirë në Amerikë.

Prezantimi do të bëhet në janar dhe Martino do të firmosë kontratë deri në Kupën e Botës 2022, për 2.2 milionë dollarë në vit.

Meksika ka biseduar me mbi 20 kandidatë në muajt e fundit, por shpenzoi shumë për një trajner të nivelit të lartë, pasi prej USA 1994 ndalet në 1/8-at e finaleve në Kupën e Botës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.