Browsing Tag

Zlatan Ibrahimovich

Ibra “Zot” në Amerikë, tripletë fantastike në derbi

Zllatan Ibrahimoviç është ndër ata futbollistë që ka fjalët i ka të shumta, por në të njëjtën suedezi është edhe një njeri i veprave. Sulmuesi e ka shprehur në shumë raste se mendon që është lojtari më i mirë në kampionatin amerikan “MLS”…

VIDEO | Ibra e nis mbarë, gol dhe fitore për Los Anxhelosin

Sezoni i ri ka nisur në mënyrën më të mirë për Zllatan Ibrahimoviç. Suedezi shënoi golin e fitores për Los Anxhelos Galaksi në ndeshjen kundër Çikagos Fire. Ndeshja nisi keq për ekipin e Ibrës. Miqtë kaluan në avantazh në minutën e 49-të me…