Browsing Tag

Zhegrova

Zhegrova debuton në Zvicër, Lenjani spikat me asist te Sioni

Edon Zhegrova ka debutuar me fanellën e Bazelit në përballjen e sotme kundër Ksamaksit. Skuadra e sulmuesit të përfaqësues së Kosovës u gjend në avantazhin e dy golave dhe me një lojtarë më shumë se vendasit. Në këto rrethana trajneri i…

Vlerësim për Zhegrovën, pjesë e më të mirëve të ballkanit

Edon Zhegrova nuk po kalon një moment të mirë te Genku, por s’duhet të harrojmë që lojtari i përfaqësueses së Kosovës është vetëm 19 vjecc dhe ka shumë vite para vetes. Talenti i “dardanëve” ka marrë së fundmi një vlerësim nga sajti i…