Browsing Tag

xhoshua

VIDEO | Historike, Andy Ruiz turpëron Anthony Joshua-n

New York, 1 qeshor 2019... Andy Ruiz, një boksier meksikano-amerikan i njohur vetëm nga fansat më të thekur të boksit shkroi historinë, duke lënë gojëhapur të pranishmit në “Madison Square Arena” dhe njëkohësisht me miliona njerëz anembanë…

Xhoshua ruan titujt, Povetkin reziston vetëm shtatë raunde

Ka përfunduar pa surpriza dueli i boksit të peshave super të tënda midis Antoni Xhoshuas dhe rusit Aleksandër Povetkin. Mbajtësi i katër brezave kampion, Xhoshua, fitoi me nokaut në raundin e shtatë duke i shkaktuar 39-vjeçarit Povetkin…