Browsing Tag

Xhekson

Luftëtari njeh vetëm largime, zyrtarizohet i radhës

Luftëtari njeh vetëm largime. Klubi gjirokastrit deri më tani kishte njoftuar mbylljen e bashkëpunimit me lojtarë si Shkëlzen Ruçi, Rustem Hoxha dhe Albano Aleksi. DItën e sotme është zyrtarizuar një tjetër largim dhe është mbrojtësi…

Luftëtari e pret, Xhekson viziton klubin grek

Klubi i Luftëtarit shiti në merkaton e dimrit dy ndër lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës, siç ishin fantazisti Eduart Rroca dhe sulmuesi Vasil Shkurtaj. Një tjetër lojtar që mund të ketë turbulluar disi ambientin te Luftëtari është…

Luftëtari humb dy titullarë para finales me Tiranën

Luftëtari nxitoi në fundjavë dhe e aktivizoi kundër Laçit mbrojtësin Xhekson Ferrera, ndërkohë që kundër Flamurtarit nuk u rrezikua me të. Mbrojtësi brazilian pat pësuar një dëmtim para ndeshjes me bardhezinjtë, por në kampin bluzi bënë…