Browsing Tag

Xheidon Sanço

Guardiola i mbyll dyert Sanços: Sa të jem unë, nuk ka shanse!

Xheidon Sanço nuk pranoi të rinovonte kontratën me Mançester Sitin dhe gjatë verës së kaluar u transferua te Dortmundi në Bundesligë. 18-vjeçari ofensiv po shkëlqen këtë sezon me verdhezinjtë, ndërkohë që debutoi me kombëtaren e Anglisë në…