Browsing Tag

Vinisius

Nuk bindi Lopeteguin, blerja 40 milionë euroshe do të huazohet

Vinisjus Xhunior ishte një ndër afrimet më të bujshme të Realit gjatë kësaj merkatoje vere. Talenti i brazilian iu bashkua “Los Blancos” nga klubi i Flamengos, pasi këta të fundit blenë kartonin e tij që pa mbushur 17 vjeç për 40 milionë…

Tite i hap krahun brezit të ri, ftesa për adoleshentët e Realit

Te Brazili po mendojnë që tani për t’i dhënë kombëtares “Seleçao” një frymë të re me inkuadrimin në kombëtare të brezit të ri. Sipas lajmeve që raportojnë mediet braziliane, në listën e kombëtares për miqësoret e shtatorit do të jenë dhe dy…