Browsing Tag

Villarreal

Reali kënaqet me pak, Madridi ende me 3 ekipe në Champions

Getafe vazhdon të habitë dhe mbetet e katërta në renditje, pas barazimit 0-0 regjistruar sot ndaj Real Madridit, në një derbi që nuk ka qenë kurrë kaq i ekuilibruar dhe me dy ekipet kaq pranë në renditje. Reali, Atletiko e Getafe, për…

Barça zbulon një talent në kupë, por dëmtohet Malkom

Janë luajtur sot pjesa më e madhe e ndeshjeve për 1/16-at e finaleve në Kupën e Mbretit në Spanjë. Asnjë surprizë, si zakonisht, pasi sistemi i Kupës nuk lejon befasi: luhet më vajtje-ardhje dhe klubet elitare përballen me rivalë nga…

Zyrtare, Karlos Baka kthehet në Spanjë

Sulmuesi i Milanit Karlos Baka më në fund ka vendosur, pas muajsh të tërë pritjeje: prej sot kolumbiani është i Vijarealit. Sevilja u mundua ta rimerrte, Marseja gjithashtu i bëri disa oferta, por edhe Monako. Megjithatë, garën për…