Browsing Tag

Tramezzani

Tramexani fiton për ditëlindje, debuton Ermir Lenjani

Para 3 ditësh Sioni u turpërua duke humbur 3-0 në Lituani ndaj Suduvas, në Ligën e Europës. Megjithatë, autokritika erdhi sot, sepse Sioni fitoi 1-0 në Lozanë, me një gol të shënuar në minutën e 33-të nga Shnojvli, një ndër afrimet kryesore…

Humbja e turpshme, Tramexani ngushëllon tifozët me pica

Paolo Tramexani është një personazh i veçantë, nga ata që nuk kanë frikë të flasin hapur, t'i ndëshkojnë futbollistët duke i çuar në fabrikë në mëngjes herët për të kuptuar sa me fat janë, të komunikojë në mënyrë direkte e të hapur me…

Presidenti i Sionit: Duka më kërkoi Tramexanin

Presidenti i Sionit, Kristian Konstantin, ka lëshuar sot një intervistë për gazetën e njohur zvicerane Blick, ku ka folur për sezonin e ri, synimet në merkato dhe marrëdhënien me trajnerin e ri Paolo Tramexani. Ish-ndihmësi i De Biazit…

Zyrtare, Tramexani firmos për Sionin

Presidenti Armand Duka, ndoshta edhe për të mos u zgjatur shumë me gazetarët, deklaroi dje se edhe Tramexani mund të ishte një opsion për të pasuar Xhani De Biazin, kur u pyet për këtë çështje. Megjithatë, duket qartë që ka qenë një…

ZYRTARE/ Tramexani lë Luganon, “shi” ofertash drejt tij

Paolo Tramexani nuk është më trajner i Luganos. Ish-ndihmësi i Xhani De Biazit në kombëtaren shqiptare ka vendosur ta mbyllë si hero, sepse në vetëm pak muaj në drejtim e ngjiti Luganon nga zona e ftohtë në vendin e tretë në renditje, duke…