Browsing Tag

Tramezzani

Tramexani fiton për ditëlindje, debuton Ermir Lenjani

Para 3 ditësh Sioni u turpërua duke humbur 3-0 në Lituani ndaj Suduvas, në Ligën e Europës. Megjithatë, autokritika erdhi sot, sepse Sioni fitoi 1-0 në Lozanë, me një gol të shënuar në minutën e 33-të nga Shnojvli, një ndër afrimet kryesore…

Humbja e turpshme, Tramexani ngushëllon tifozët me pica

Paolo Tramexani është një personazh i veçantë, nga ata që nuk kanë frikë të flasin hapur, t'i ndëshkojnë futbollistët duke i çuar në fabrikë në mëngjes herët për të kuptuar sa me fat janë, të komunikojë në mënyrë direkte e të hapur me…

Presidenti i Sionit: Duka më kërkoi Tramexanin

Presidenti i Sionit, Kristian Konstantin, ka lëshuar sot një intervistë për gazetën e njohur zvicerane Blick, ku ka folur për sezonin e ri, synimet në merkato dhe marrëdhënien me trajnerin e ri Paolo Tramexani. Ish-ndihmësi i De Biazit…

Zyrtare, Tramexani firmos për Sionin

Presidenti Armand Duka, ndoshta edhe për të mos u zgjatur shumë me gazetarët, deklaroi dje se edhe Tramexani mund të ishte një opsion për të pasuar Xhani De Biazin, kur u pyet për këtë çështje. Megjithatë, duket qartë që ka qenë një…

ZYRTARE/ Tramexani lë Luganon, “shi” ofertash drejt tij

Paolo Tramexani nuk është më trajner i Luganos. Ish-ndihmësi i Xhani De Biazit në kombëtaren shqiptare ka vendosur ta mbyllë si hero, sepse në vetëm pak muaj në drejtim e ngjiti Luganon nga zona e ftohtë në vendin e tretë në renditje, duke…

Tramexani flet si shqiptar: Fitojnë kuqezinjtë!

Ish-zëvendësi i Xhani De Biazit të Shqipëria, Paolo Tramexani, ka dhënë një intervistë për Il Corriere della Sera, duke folur natyrisht për ndeshjen e nesërme mes Italisë e Shqipërisë. Si një njohës i mirë i shqiptarëve dhe mentalitetit…

Super Sadiku i prish ditëlindjen Ajetit

Armando Sadiku duket sikur luan prej vitesh te Lugano, sepse tani nuk ndalet më. Sot sulmuesi i kombëtares sonë shënoi golin e fitores 1-0 që Lugano arriti në transfertë ndaj Sant Gallenit. Një fitore jetike, që e ngjit ndjeshëm në…

Festa e parë për Sadikun dhe Tramexanin

Paolo Tramexani dhe Armando Sadiku e nisën keq aventurën e re te Lugano, duke u mundur në Bazel, por ishte disfatë e pritshme, kundër skuadrës më të mirë në Zvicër. Sot erdhi reagimi, një fitore e madhe 3-0 ndaj Grasshopersit, një tjetër…

FSHF e zyrtarizon, Tramexani largohet

Me një njoftim të shkurtër në faqen zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se ka zgjidhur sot kontratën me Paolo Tramexanin, zv.trajnerin e Kombëtares së futbollit dhe drejtor teknik i kombëtareve të moshave. Me këtë rast,…

Tramexani lë Kombëtaren, ikën në Zvicër

Paolo Tramexani na braktis: ndihmëstrajneri i Kombëtares sonë do të lërë postin në krah të Xhani De Biazit, ashtu si edhe postin e drejtorit teknik të ekipeve kombëtare, për të marrë një detyrë të re, tashmë si trajner i parë, Zvicër.…