Browsing Tag

Toure

Kukësi mendon për largimet, nisin negociatat për “divorc”

Omar Toure ishte  një prej afrimeve të shumta të Kukësit në merkaton e janarit, por që në skuadrën verilindorë nuk pati asnjëherë që të tregonte veten e tij. Kartoni i 20-vjeçarit i përket Juventusit, por te nënkampionët asnjëherë nuk u…

Nga Krasniqi tek Toure, në kërkim të debutimit…

Kukësi u mund në pak ditë me dy rivalët direkt për titulli, teksa në Korçë i mposhti Gripshi, ndërsa vetëm 4 ditë më pas Mala i mundi sërish. Në fund të ndeshjes Cungu nuk grupi aspak që të kërkonte afrime në verë, duke i dhënë një sinjal…

ZYRTARE/ Cuculi dhe Toure “kuksianë” për një vit

Ardian Cuculi dhe Oumar Toure janë zyrtarisht pjesë e Kukësit. Të dy lojtarët janë zyrtarizuar tashmë nga ana e Kukësit, përmes një postim në fazën zyrtare të klubit. Ndonëse, futbollistët ishin prezantuar në mëngjes për mediat nga vetë…