Browsing Tag

Tomas Strakosha

Strakosha sfidon Gjimshitin, në Itali jepet trofeu i dytë

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet finalja e “Coppa Italia”, ku do të vihen përballë Atalanta e Berishës e Gjimshitit dhe Lacio e Strakoshës. Në kuadër të takimit, “Sky Sport” ka bërë me dije formacionet e mundshme, me të dyja ekipet që…

Strakosha ia hedh, sfidon Dortmundin

Një lajm i mirë për portierin e kombëtares shqiptare. Tomas Strakosha ka kaluar dëmtimin dhe është gati për lojë. Rikthim i rëndësishëm i 23-vjeçarit, i cili e ka  nisë nga minuta e parë miqësoren e sotme përballë Borusias së Dortmundit.…