Browsing Tag

Tieri Henri

Vetëofrohet Henri, në garë për ish-ekipin e Hasit

Tieri Henri gjendet pa punë që nga janari, periudhë kur u shkarkua nga stoli i Monakos. Për francezin e famshëm u përfol për një interesim nga Amerika e largët, konkretisht për t’u ulur në stolin e Nju Jork Red Bulls, ekip në të cilin…

Kriza e Monakos dhe lëvizja e klubit për pankinën

Para dy sezonesh Monako fitoi kampionatin francez dhe arriti deri në gjysmëfinalet e Champions Ligës, ndërsa tani rrezikon rënien nga kategoria. Situata në ekipin nga Principata nuk është aspak e mirë dhe Tieri Henri po kupton që detyra e…