Browsing Tag

Taulant Seferi

Debutimi me humbje i Abazajt, Seferi feston në Zvicër

Kristal Abazaj u largua në verë drejt Anderlehtit, por i është dashur që të presë për një kohë shumë të gjatë për të zbritur në fushë me ekipin e parë. Anësori ka zbritur në fushë sot për të parën herë ndaj Cercle Bryzh. Nis me humbje…

VIDEO | Lenjani gjen sërish golin, shënon dhe Taulant Seferi

Ermir Lenjani ka arritur që të shënojë sot në ndeshjen ndaj Jang Bojsti. Anësori kuqezi ka mundur që të shënojë golin e dytë për këtë muaj. 29-vjeçari shënoi dhe në fillimin e këtij muaji ndaj Ksmamaksit. Lenjani u tregua i saktë në…

Shpresat barazojnë në Estoni, Seferi protagonist me dopietë

Përfaqësuesja e shpresave e ka mbyllur me një barazim 2-2 në transfertë ndaj Estonisë,  fazën e kualifikuese të Europianit të kësaj grupmoshe. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi e gjetën veten dy herë në avantazh falë dy golave të…