Browsing Tag

sturaro

Leksion biznesi, 56 milionë euro për 3 “ngrohës stoli”

Prej gati një dekade Juventusi është klubi me menaxhimin më perfekt në Itali. “Zonja e vjetër”, nuk po shkëlqen vetëm në fushë, ku ka fituar shtatë kampionatet e fundit dhe i teti është rrugës. Një ndër pikat më të forta të skuadrës nga…

Sturaro rikthehet aty ku shkëlqeu, Juve merr milionat

Stefano Sturaro dhe Juventusi do të ndahen përfundimisht pas katër vitesh e gjysmë bashkëpunim. Mesfushori italian ka mbyllur marrëveshjen me Xhenoan dhe në orët në vazhdim pritet të bëhet zyrtarizimi i transferimit. Sipas sajtit…

I pafati Sturaro, në Portugali u humbet durimi

Në muajin korrik, Stefano Sturaro u largua nga Juventusi pas katër sezonesh për të provuar një eksperiencë të re në Portugali te Sportingu i Lisbonës. Mesfushori kishte pësuar një dëmtim muskulor, megjithatë kjo nuk e ndaloi drejtuesit e…

ZYRTARE/ Sturaro largohet nga Juventusi, firmos në Portugali

Stefano Sturaro nuk do të jetë lojtari i Juventusit gjatë sezonit të ardhshëm. Mesfushori i kampionëve të Italisë është zyrtarisht një lojtar i Sportingut të Lisbonës. Megjithatë fansat e Juventusit nuk duhet të trishtohen shumë, pasi bëhet…