Browsing Tag

Spartak Meraku

Humbja me Devollin, Spartak Meraku largohet nga Maliqi

Të hënën u luajt ndeshja e fundit e javës së 16-të të Kategorisë së Dytë, Maliqi-Devolli. Derbi u fitua nga skuadra e drejtuar nga Stavri Nica dhe kjo i ka kushtuar shtrenjtë maliqarëve, sepse 24 orë më pas ka “humbur” sponsorin kandidat…

Spartak Meraku mbyll “pushimet”, kalon aksioner te Maliqi

Pas një periudhe rreth 20 vjeçare në krye të Bilishti Sport, sot Devolli, biznesmeni Spartak Meraku ka kaluar si aksioner te skuadra e Maliqit në Kategorinë e Dytë. Duke qenë skuadër e Prefekturës së Korçës, Meraku nuk ka ngujuar ti…